Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej im. JP II w Łubinie Kościelnym

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa ta wspiera wszystkie szkoły podstawowe w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Zakupiony sprzęt, który trafił do szkoły  będzie wspierał odkrywanie talentów i rozwijał pasję młodych ludzi w obszarach, które je interesują. Dzięki nowoczesnym urządzeniom uczniowie będą mogli prowadzić eksperymenty naukowe, zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne w kolejnych etapach edukacji
oraz pomocne w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego.