Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

 

Nawigacja

  • WYJAZD DO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W BRAŃSKU

    W dniu 14 czerwca br. klasy I-III wyjeżdżały na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Brańsku. Uczniowie zostali tam mile przywitani i ugoszczeni przez Panią Prezes Ewę Zajkowską, Panią Magdalenę Kupińską i pozostałych pracowników. Dzieci miały możliwość zwiedzenia całej placówki, zapoznania się z historią banku i obserwacji maszynowego liczenia pieniędzy. Odbyły się też krótkie warsztaty na temat „Usług bankowych”. Dzieci obejrzały wszystkie nominały banknotów obiegowych i ciekawe, srebrne monety kolekcjonerskie. Serdecznie dziękujemy Kierownictwu banku za poświęcony czas i gościnę.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • 79 ROCZNICA WALK POD MŁYNKIEM

    W dniu 7 czerwca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym słowno-muzycznym montażem uczcili pamięć wydarzeń sprzed lat. 3 czerwca 1944 roku miała miejsce walka żołnierzy Armii Krajowej z hitlerowcami pod okolicznym Młynkiem. Apel przygotowany przez uczniów klasy siódmej, których dzielnie wspierały uczennice z klasy ósmej, upamiętniał poległych wtedy bohaterów walki o wolną Polskę, porucznika Tadeusza Prażmo pseudonim „Borowy", Reginy Zaleskiej pseudonim „Palma" i kaprala Czesława Dmitruka pseudonim ,,Borus".
    Montaż słowno-muzyczny w swoim scenariuszu zawierał pieśni żołnierskie z czasów II wojny światowej i wiersz o Armii Krajowej. Jednak najważniejszym punktem był przekaz oparty na relacji uczestnika tamtych zdarzeń - pana Wincentego Pruszyńskiego. Żeby zachować pamięć o historii naszej małej ojczyzny, poniżej zamieszczamy wspomnianą relację.
    „Było to rankiem 3 czerwca 1944 roku. Żołnierze nocowali w domu Zaleskich. O świcie obudziło ich stukanie w okno. Pan Karol Wasilewski powiadomił ich, że zbliżają się Niemcy. Wincenty Pruszyński chciał wybiec z domu, ale zauważył niemieckiego żołnierza i cofnął się. Potem hitlerowcy przysłali do mieszkania Karola Wasilewskiego, aby przekazał powstańcom, żeby się poddali i wyszli z domu. Ci jednak tego nie zrobili. Padła komenda: ,,Strzelaj!" i rozpoczęła się wymiana strzałów. Dochodzi do pożaru. Ciągle trwa wymiana ognia, a pożar się rozprzestrzenia. Pan Pruszyński stara się opuścić dom od strony brodu. Razem z nim wycofuje się ,,Iskra". Pada ranny Czesław Dmitruk - pseudonim ,,Borus”. Pan Zaleski z żoną niosą ranną córkę Reginę - pseudonim ,,Palma". Pruszyński i ranny ,,Iskra" pomagają im zanieść córkę do bunkra, a sami udają się do oddziału.”
    Przed apelem, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, udali się w miejsce, gdzie w 1998 roku został postawiony pomnik upamiętniający poległych 3 czerwca 1944 roku w walkach pod Młynkiem polskich bohaterów. Zapalono znicze w imieniu naszej szkolnej społeczności, jako dowód na to, że okoliczna młodzież pamięta i nigdy nie zapomni ofiary poniesionej przez naszych przodków w walce o Niepodległą Polskę.

    CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  • OGNISKO DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

    7 czerwca br. wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły bawiły się na ognisku zorganizowanym przez Państwa Beatę i Jana Puchalskich w miejscowości Kalnica. Już od samego rana dzieci były podekscytowane i nie mogły doczekać się chwili, kiedy wspólnie autobusem udadzą się na miejsce spotkania. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała i zachęcała do wspólnych zabaw. Nie zabrakło przygotowanych przez wychowawców konkurencji: slalomu z talerzykiem, wyścigu z taczkami, sprintu na skaczących piłkach i wielu innych. Jednak jak to zwykle bywa wyobraźnia dzieci nie ma sobie równych, dlatego najlepszą zabawą tego dnia okazał się mecz piłki nożnej (oczywiście według własnych zasad). Niewątpliwie najbardziej wyczekiwane było wspólne ognisko i pieczenie smacznych kiełbasek oraz pianek. Słodkie ciasteczka, wata cukrowa i lody to kolejne niespodzianki, które czekały na dzieci tego dnia.
    Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Ten mile spędzony czas na pewno zostanie na długo w pamięci dzieci.

    Dziękujemy Państwu Beacie i Janowi Puchalskim za organizację spotkania, przygotowanie poczęstunku wszystkim przedszkolakom oraz mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie takie spotkanie.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

    W dniu 6 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki o Świętym Janie Pawle II zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki. Brali w nim udział uczniowie z 7 okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowały 4 zespoły w różnych kategoriach wiekowych. Pomimo dużej konkurencji naszym dzieciom udało się zdobyć 1 miejsce w kategorii klasy I-III! W kategorii klas VII-VIII zdobyliśmy wyróżnienie i 3 miejsce! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

    GALERIA ZDJĘĆ

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "PRZEDSZKOLNA RAKIETA"

    Pamiętacie rakietę wykonaną przez dzieci z zerówki? Z radością informujemy, że zdobyła ona wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Przedszkolna rakieta". Nagrody - książeczki ,,Kosmoliski" dla wszystkich dzieci z klasy już są w drodze. Z niecierpliwością czekamy na nie, a przedszkolakom i ich wychowawcy gratulujemy kolejnych sukcesów. Brawo!

  • KONKURS "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ"

    Kolejna wygrana zeróweczki!

    Tym razem przedszkolaki z klasy 0 zajęły II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach projektu ,,Mamo, tato wolę wodę". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu komiksu o tematyce: ,,Dlaczego warto pić wodę?". Nagrodą jest tablica edukacyjna o wartości ok. 500 zł. Gratulujemy!

  • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

    Nareszcie czerwiec i długo wyczekiwana wycieczka.

    Dnia 1 czerwca 2023 roku grupa uczniów klas IV – VIII wyjechała na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W pierwszym dniu naszej wycieczki zobaczyliśmy min. Dąb Bartek koło Zagnańska – najbardziej znane drzewo w Polsce, Rezerwat Kadzielnia w Kielcach - jeden z najmniejszych rezerwatów przyrody nieożywionej o powierzchni 0, 6 ha. Obejmuje on najwyższy szczyt kieleckiej Kadzielni - Skałkę Geologów. Wędrowaliśmy podziemną trasą turystyczną, którą tworzy system jaskiniowy o długości 140 m i składa się z trzech jaskiń: Jaskini Odkrywców, Prochowni i Szczeliny. Przy bardzo wysokiej temperaturze na zewnątrz- pobyt w jaskini to była czysta przyjemność.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki był Zamek w Chęcinach z przełomu XIII i XIV w., który powstał na wzniesieniu o wysokości 360 m n.p.m., jako warownia typu wyżynnego.

    W późnych godzinach popołudniowych udaliśmy się do jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce, która zachwyciła nas bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Na żywo mogliśmy zobaczyć stalaktyty, stalagmity i stalagnaty.

    Następnego dnia rano przejechaliśmy do Huty Szklanej, gdzie znajduje się Osada Średniowieczna. W wiosce otoczonej mokradłami, spotkaliśmy drewniane i kamienne posągi bohaterów ze świętokrzyskich legend. Klimat i atmosferę codzienności sprzed setek lat odnaleźliśmy w warsztacie garncarskim, kowalskim, obróbki drewna oraz w domu zielarki.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było przejechanie meleksami na Święty Krzyż – Opactwo Benedyktynów. Tam z platformy widokowej podziwialiśmy gołoborza, byliśmy w Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz zwiedzaliśmy Klasztor Ojców Oblatów, Muzeum Misyjne i Kaplicę Olesińskich.

    Na koniec powrót szlakiem turystycznym ze Świętego Krzyża do Nowej Słupi, gdzie w Karczmie Mnicha czekał na nas pyszny obiad.

    W między czasie nie szczędziliśmy pieniędzy na zakup pamiątek, każdy znalazł coś dla siebie i swoich bliskich.

    To był kolejny udany i ciekawy wyjazd, dopisała pogoda, nie zawiedli uczniowie- potrafią zachować się w każdych okolicznościach, są zdyscyplinowani, z poczuciem humoru, rozśpiewani. A wspomnienia pozostaną na lata!

    GALERIA ZDJĘĆ

    GALERIA ZDJĘĆ

  • WYJAZD DO PARKU ROZRYWKI MAGICZNE OGRADY

    1 czerwca jak wszyscy dobrze wiedzą to święto każdego dziecka. Dzieci z klas I-IV wybrały się z tej okazji na wycieczkę do parku rozrywki Magiczne Ogrody niedaleko Puław. Wszyscy wspaniale spędzili ten dzień w towarzystwie unikalnych atrakcji i baśniowych postaci. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów. Być może kiedyś jeszcze tam wrócimy....

    GALERIA ZDJĘĆ

  • DZIEŃ TALENTÓW

    Dnia 29 maja obchodziliśmy po raz trzeci w naszej szkole Dzień Talentów. Swoją obecnością podczas tego dnia zaszczycili nas absolwenci naszej szkoły: Irena Olszańska– lekarz – stomatolog, która prowadzi własny gabinet stomatologiczny w Białymstoku oraz Wioletta Zaleska-Bondaruk – prawnik, która obecnie pracuje w Narodowym Funduszu Zdrowia w Warszawie w departamencie kontroli. Jaka była droga do sukcesu, kto był autorytetem w ich życiu, jakie pasje mają nasi goście, jakie wskazówki dałyby naszym uczniom na przyszłość, szkolne wydarzenia, które utkwiły w ich pamięci - te i inne pytania zadawała gościom Pani Dyrektor Anna Żochowska. Ponadto obie panie opowiadały o swoim życiu zawodowym, o tym z czego są dumne, co im się udało w życiu osiągnąć. Wielokrotnie podkreślały jak ważna jest nauka w życiu młodego człowieka. Z sentymentem wracały do lat szkolnych wspominając ciekawe, ważne i śmieszne wydarzenia z tamtych lat. Na koniec tej części spotkania Panie udzielały odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci. W drugiej części nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i pasje muzyczne, wokalne, taneczne, recytatorskie i plastyczne. Nikomu z występujących nie można było odmówić talentu! Nic więc dziwnego, że wszyscy uczestnicy pokazu nagrodzeni zostali gromkimi brawami. W Dniu Talentów wystąpili: Bartłomiej Wasilewski (gitara), Julia Tymosiak (flet). W układach tanecznych zaprezentowały się : Zofia Kulesza z klasy I („Solo” Blanka), dziewczęta z klasy IV Maria Czapska, Kinga Masłowska i Wiktoria Tymosiak („Tarantella Pulczinella”). Uczennice klasy VIII Martyna Zawadzka i Aleksandra Topczewska oraz początkująca Marcelina Zawadzka z oddziału przedszkolnego przedstawiły własną choreografię do utworu „ Dududu” Blackpink. Występy taneczne bardzo przypadły do gustu zgromadzonej publiczności. Uzdolnieni wokalnie uczniowie zaśpiewali swoje ulubione piosenki: Miłosz Kociukow („Dni których nie znamy” Marka Grechuty) i Amelia Nazarko („Szary świat” Sanah) z klasy II. Pięknym głosem mogła pochwalić się również Martyna Zawadzka z klasy VIII, która wykonała piosenkę „Powinnam” Natalii Szroeder. W tym roku pojawili się również recytatorzy: Hubert Zawadzki z klasy II oraz Antoni Strycharski z klasy IV. Próbkę swoich umiejętności taekwondo pokazał Grzegorz Lusina uczeń z klasy trzeciej. Oko wszystkich cieszyła ekspozycja prac plastycznych uczniów naszej szkoły, które wszyscy mieli możliwość obejrzeć.
    W ramach obchodów tegorocznego Dnia Talentów zorganizowany został konkurs fotograficzny pt. „ Moja wieś w obiektywie”. Umiejętność fotografowania to również nieprzeciętny talent. Pokazała to wystawa prac uczniów, którzy wzięli w nim udział. Wystawione prace i zdjęcia, oraz część artystyczna uświadomiły wszystkim, jak zdolnych i utalentowanych uczniów mamy w szkole. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie konkursu fotograficznego. Pani Dyrektor i zaproszone Panie wręczyły dyplomy i nagrody laureatom konkursu i osobom wyróżnionym. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali upominki. Nasi goście otrzymali pamiątki ze szkicem szkoły. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.
    Dziękujemy naszym drogim Paniom – absolwentkom za przybycie, za miłe słowa pod adresem naszej szkoły i nauczycieli, za cenne wskazówki i rady na przyszłość. Za motywowanie młodych ludzi do tego, aby rozwijali swoje talenty i chcieli się uczyć, gdyż wszystko przekłada się na sukces w przyszłości. Artystom gratulujemy. A tym, którym nie starczyło odwagi, by wystąpić w tegorocznej edycji Dnia Talentów, zapraszamy w przyszłym roku. Kolejny raz zamieniliśmy zwykły dzień w naprawdę wyjątkowy!

    GALERIA ZDJĘĆ

  • PODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "MOJA WIEŚ W OBIEKTYWIE"

    Dnia 26.05.2023r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „ Moja wieś w obiektywie”. Uczestnicy konkursu mogli zgłosić do oceny od 1 do 3 zdjęć. Łącznie do organizatorów wpłynęły prace od 8 uczniów z klas I – III oraz 16 uczniów z klas IV – VIII. Komisja po ocenie prac przyznała następujące miejsca:

    Klasy I – III

    I miejsce - Miłosz Kociukow, kl. II

    II miejsce - Jan Falkowski, kl. II

    III miejsce - Dominik Pietrzykowski, kl. III

    Klasy IV – VIII

    I miejsce - Maria Czapska, kl. IV

    II miejsce - Eliza Wiercińska, IV

    III miejsce - Hanna Falkowska, VI

    Dodatkowo Komisja przyznała wyróżnienia:

    Kamil Kamiński, kl. VIII

    Maja Kostro, kl. VII

    Weronika Gryczan, kl. VII

    Ponadto w konkursie wzięli udział:

    Kinga Kostro, kl. II, Blanka Gawino, kl. III, Julia Lusina, kl. II, Grzegorz Lusina, kl. III, Oliwier Łapiński, kl. II, Aleksandra Banaszuk, kl. IV, Wiktoria Tymosiak, kl. IV, Krzysztof Banaszuk, kl. V, Marlena Pac, kl. VI, Julia Wołosewicz, kl. VII, Julia Mateuszuk, kl. VII, Gabriela Wasilewska, kl. VIII, Julia Tymosiak, kl. VIII, Paweł Topczewski, kl. VIII, Oliwia Banaszuk, kl. VIII

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy i wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • DZIEŃ MATKI

    Jedno słowo - mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie. W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami wdzięczności. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, a uczeń własnoręcznie wykonany upominek, dorośli żyjący z dala od matek ślą im najcieplejsze myśli i życzenia.
    26 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III zaprosili swoje mamy do szkoły, aby wspólnie uczcić święto Dnia Matki. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki najpiękniej jak potrafiły. Mamy ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy, a potem gromkimi brawami nagrodziły ich występ. Były poważne wiersze, wzruszające życzenia, skoczne piosenki, ale nie zabrakło też wesołych i śmiesznych akcentów zawartych w utworach, które rozbawiły mamy i bardzo im się spodobały. Wzruszenie, radość i prezenty wykonane własnoręcznie przez dzieci, którymi mamy zostały obdarowane stworzyły niezapomnianą atmosferę tego święta.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • KONKURS FOTOGRAFICZNY
  • DZIECIĘCA ULTRA KLUBU JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

    20 maja 2023 roku najgoręcej było przy Słonecznej w Białymstoku! A to za sprawą pierwszej na świecie dziecięcej Ultry klubu Jagiellonia Białystok. My uczniowie klas IV - VIII również tam byliśmy i dopingowaliśmy na meczu Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków. Jak na prawdziwych kibiców przystało każdy uczeń otrzymał szalik Jagiellonii, wyprodukowany specjalnie na tę okazję. Wspólnie przeżywaliśmy emocje związane ze sportową rywalizacją. W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą połową meczu czas umilał nam koncert dziecięcej orkiestry dętej oraz występ Mażoretek. Ostatecznie mecz Jagiellonia kontra Cracovia zakończył się remisem 1:1.

    GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU NA MECZ

  • WYCIECZKA DO PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

    19 maja 2023 roku uczniowie klas 0-III wraz z oddziałem przedszkolnym wybrały się na wycieczkę kolejką wąskotorową w głąb Puszczy Białowieskiej. Atrakcja nawiązuje do tradycji drzewnych Hajnówki. Sieć kolejek wąskotorowych została zbudowana przez Niemców eksploatujących puszczę w czasie I wojny światowej. Były one wykorzystywane do końca lat 80. XX w. do wywozu drewna z puszczy. Obecnie stanowią jedną z atrakcji regionu – oryginalną formę poznawania przyrody. Podróż kolejką pozwala podziwiać otaczającą naturę i chłonąć niesamowite zapachy i niepowtarzalne uroki Puszczy Białowieskiej. Po przejażdżce kolejką przedszkolaki wybrały się na pobliski plac zabaw w Hajnówce. Uczniowie klas I-III pojechali do rezerwatu żubrów w puszczy Białowieskiej. W trakcie drogi powrotnej dzieci zajechały na frytki do Mc Donald's. Do szkoły wszyscy wrócili w dobrych humorach pełni wrażeń i miłych wspomnień. Oby więcej takich wyjazdów!

    GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI

  • KONKURS "PATRON W WIERSZU I OBRAZIE - TWORZĘ Z RODZICAMI"

    18 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji konkursu literacko – plastycznego „Patron w wierszu i obrazie – tworzę z rodzicami”, skierowanego szczególnie do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
    Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 W sali gimnastycznej zgromadzili się uczestnicy konkursu, zaproszeni goście oraz cała społeczność naszej szkoły. W montażu słowno – muzycznym pt. „Droga do świętości” przedstawiono życiorys świętego Jana Pawła II ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę rodziny w Jego życiu. Mottem tegorocznej edycji konkursu były słowa Świętego Jana Pawła II: „Dzieje rodziny przebiegają od początku – przebiegać będą do końca – przez rodzinę”.
    Po zakończeniu części artystycznej zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy laureatom oraz osobom wyróżnionym. Wręczenia dokonały panie Monika Dmitruk – przedstawiciel Urzędu Gminy Bielsk Podlaski oraz Anna Żochowska – Dyrektor Szkoły. Kolejnym punktem uroczystości były występy laureatów oraz wyróżnionych w konkursie, podczas których recytowali oni swoje wiersze. Uroczystość zakończyła się wręczeniem gościom pamiątkowych książeczek oraz wspólnym odśpiewaniem pieśni „Barka”.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • KONKURS "MISTRZ ORTOGRAFII"

    W dniu 10 maja 2023 roku w Zespole Szkół w Brańsku odbył się V Gminny Konkurs Ortografii "Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II: Kinga Kostro, Miłosz Kociukow i Jan Falkowski, którzy zajęli II miejsce oraz klasy III: Grzegorz Lusina, Kamil Derehajło i Konrad Andrzejczuk, którzy zajęli miejsce IV. Gratulujemy!

  • DYŻUR WAKACYJNY DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  • KONKURS "PRZEDSZKOLNA RAKIETA"

    Nasze przedszkole startuje w konkursie „Przedszkolna rakieta” organizowanym przez Marek Marcinowski - profil autorski.
    Projekty recyklingowe są niesamowitą przygodą, zwłaszcza gdy można przekształcić śmieci w coś nowego i użytecznego. Z takim zadaniem zmierzyły się dzieci z klasy "0". Dzięki ich kreatywności powstała niesamowita rakieta kosmiczna wykonana z rolek po papierze toaletowym przyozdobiona plastikowymi nakrętkami i butelkami. W okienkach rakiety każde dziecko narysowało swój portret. To bardzo ważne, że dzieci potrafią wykorzystywać odpady do pracy twórczej. Gratulujemy uczniom pomysłowości i trzymamy kciuki. Powodzenia w konkursie.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

    Przedszkolaki z naszej szkoły w każdy wtorek odwiedzają szkolną bibliotekę. Uwielbiają książki, bajki i teatr. W związku z tematem tygodnia, który był realizowany w naszej grupie dzieci poznały pracę biblioteki, kolorowały ulubione postaci z bajek oraz obejrzały teatrzyk przygotowany przez wychowawcę. Dzieciaczki zdobyły dużo cennej wiedzy, a śmiechu było co nie miara :)

    GALERIA ZDJĘĆ

  • ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA CIAPEK W HAJNÓWCE

    W kwietniu oraz na początku maja na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt Ciapek w Hajnówce. Zbiórka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunką. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy dla podopiecznych ww. stowarzyszenia. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby schronisk. Zebrane dary zostały osobiście przekazane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Pracownicy schroniska oraz ich podopieczni składają ogromne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu (podziękowania można znaleźć na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/photo?fbid=564411605778292&set=pcb.564413272444792). Zachęcają również, aby podczas decyzji o przyjęciu do swojego domu pupila, rozważyć możliwość adopcji czworonoga ze schroniska.

strona: