Czwartek 25.04.2024

liczba odwiedzin: 620780

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

• TERMIN ZGŁASZANIA PRAC KONKURSOWYCH UPŁYWA 26 KWIETNIA 2024 r.

Karta zgłoszenia 2024.pdf

• Każdego roku w kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi, a oficjalny temat w roku 2024 brzmi Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Głównym przesłaniem tegorocznych obchodów jest podniesienie świadomości na temat zagrożeń związanych z tworzywami sztucznymi dla zdrowia, a celem stopniowe wycofywanie stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Założeniem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczbie osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. Dzień Ziemito czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

• W ramach drugiego etapu programu ,,Mali Wielcy Odkrywcy’’ dzieci z klasy 0 poznały zagadnienia związane z ekologią i przeprowadziły wiele doświadczeń, pobudzających wyobraźnię małych odkrywców. Przedszkolaki poprzez eksperymenty z zaciekawieniem badały czystość powietrza w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Tworzyły mechaniczny filtr powietrza, eko-plastic, oraz figury geometryczne z masy papierowej. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest segregacja śmieci. Nasza sala zmieniła się w prawdziwy warsztat pracy. Dzieci z ochotą naprawiały zepsute zabawki oraz kleiły książki. Wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację projektu składamy serdecznie podziękowania. Dzięki ich zaangażowaniu i pełnej współpracy stworzyliśmy kącik ,,zielonych filtrów’’ czyli roślin, które wspomagają oczyszczanie powietrza.

• Miesiąc kwiecień został ustanowiony Miesiącem Pamięci Narodowej, w celu przypomnienia i uczczenia znaczących wydarzeń z historii Polski i narodu polskiego. Miesiąc Pamięci Narodowej jest także okazją do uhonorowania bohaterów narodowych oraz ofiar walki o wolność i niepodległość Polski. 16 kwietnia 2024 r. podczas apelu uczniowie naszej szkoły oddali hołd tym wszystkim, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

• 9 kwietnia 2024 r. czniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, budowę ula, etapy powstawania miodu. Dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Dzieci zapoznały się z tym, jak wygląda pszczoła oraz jaki jest podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami oraz miały możliwość zobaczyć stroje pszczelarskie i dowiedzieć się o znaczeniu ich kolorów, a także przymierzyć dziecięcy strój pszczelarski. Wszystkie dzieci własnoręcznie wykonały również świece woskowe, które na pamiątkę spotkania zabrały ze sobą do domu. Dowiedziały się również, że w zawodzie pszczelarza głównym zadaniem jest ochrona i dbanie o pszczoły, a nie zdobycie miodu.

• W dniu 11 kwietnnia 2024 r. grupa uczniów klasy VIII wyjeżdżała do Rudki na konkurs gastronomiczno – rolniczy pt. „ Śniadanie daje moc” oraz „Nasza rola”.
    Zespół dziewcząt miał za zadanie przygotować wiosenną sałatkę, nakrycie stołu śniadaniowego dla czterech osób oraz wiosenną kompozycję kwiatową. Nasze uczennice doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Było apetycznie i kolorowo.
    Zaś drużyna chłopców zmagała się z zadaniami o tematyce rolniczej. Była część teoretyczna oraz praktyczna, w której min. należało poprawnie podłączyć hamulce w ciągniku i nasz Adam był najszybszy w tej konkurencji. Niestety nie zajęliśmy żadnego znaczącego miejsca, ale cieszymy się że mogliśmy zobaczyć kreatywność innych szkół, poczuć ducha rywalizacji, spróbować swoich umiejętności kulinarnych i pogłębić wiedzę z zakresu rolnictwa.

• Święta, święta i po świętach... Klasa II rozpoczęła pracę od przygotowania na śniadanie przepysznej sałatki jajecznej z samodzielnie uhodowanym szczypiorkiem. Wielkanocno - śniadaniowa sałatka jajeczna wykonana przez dzieci smakowała wybornie!