Wtorek 19.03.2024

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

• Dnia 27 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym odbył się etap szkolny V Powiatowego Konkursu Historycznego "Powiat bielski - moja mała Ojczyzna". Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Trzy osoby z najwyższym wynikiem przejdą do etapu powiatowego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

• W dniu 26 lutego 2024r. klasa III zwiedzała Urząd Gminy. Uczniowie odwiedzili Panią Wójt Raisę Rajecką. Rozmawiali o zadaniach należących do Wójta. Uczniowie podziękowali za ufundowaną nagrodę za wygraną w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne ferie zimowe" organizowanym przez policję. Dzieci zwiedzały Bibliotekę Publiczną, po której oprowadzała Pani Elżbieta Drozdowska. Następnie uczniowie udali się do sali zabaw ,,Wesolandia", gdzie w sposób aktywny rozwijali swoje sprawności sportowe. Głodni podróżnicy udali się do McDonalda, a następnie zmęczeni ale zadowoleni powrócili do szkoły.

• W dniu 23 lutego 2024 r. nasi uczniowie, przedszkolacy i nauczyciele założyli niepasujące do siebie, kolorowe skarpetki. Szkolny Dzień Skarpetki był okazją do chwili przerwy w uczniowskich obowiązkach, radości i zabawy przy prezentacji swoich skarpetkowych, niepasujących zestawów. Przedstawicielki Zarządu Samorządu Uczniowskiego wybrały po trzy osoby z najciekawszymi zestawami skarpetek w dwóch kategoriach: przedszkole i klasy I-VIII. Wybranym dzieciom wręczone zostały skromne nagrody zakupione przez Samorząd. Opiekunka Samorządu Uczniowskiego przypomniała zebranym na sali gimnastycznej dzieciom i nauczycielom, że 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasz szkolny Dzień Skarpetki jest wyrazem solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za odważny dobór skarpetek i ich prezentację. Samorząd Uczniowski.

• W dniu 22 lutego br. uczniowie klas I - III pojechali do Białegostoku, do teatru na spektakl pt.: "Kopciuszek". Wszystkim obecnym spektakl bardzo się podobał. Po przedstawieniu grajacych w nim aktorów wszyscy widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowei mieli możliwość zrobienia wspólnego zdjęcie z aktorami. Szczególnie miło było spotkać Pana Piotra Szekowskiego, absolwenta naszej szkoły. Pozdrawiamy Panie Piotrze.

• Dnia 21 lutego 2024 r. uczniowie klas IV - VIII wybrali się na na seans filmowy do kina Helios w Białymstoku. Młodzież obejrzała film pt. "Cudowny chłopak. Biały ptak." Niezwykłe losy głównej bohaterki są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Film okazał się bardzo wzruszający, a jak się okazało niejeden młody widz uronił łzę pod koniec filmu do czego przyznał się bez zawstydzenia. Film na długo pozostanie w naszych sercach, gorąco polecamy! Po tak emocjonującym seansie znalazł się też czas na krótki relaks i czas wolny.

• 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole organizowane jest dyktando. Wyłonionych zostanie dwóch "Mistrzów Ortografii". Zachęcamy do udziału!