Czwartek 28.03.2024

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

• "Gdyby przybysz z innej planety chciał poznać chrześcijaństwo, powinien przeżyć Wielki Tydzień".

W oczekiwaniu na Wielkanoc, 27 marca br. uczestniczyliśmy, w naszej sali gimnastycznej, w niecodziennym spotkaniu pod hasłem "Przez krzyż do chwały". W obecności całej społeczności szkolnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny , w którym wiersze i teksty pełne refleksji przeplatały się z piosenkami o krzyżu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzięki zaprezentowanym utworom wszyscy mogli odnieść religijne przesłanie nadchodzących świąt do własnego życia. Przecież krzyż to nie tylko narzędzie kary, na którym umarł Chrystus, ale także to, co oznacza trud i cierpienie w naszym życiu. Krzyż to nie tylko znak bólu. Krzyż to przede wszystkim znak zwycięstwa dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią. To przez krzyż idziemy do chwały tak jak przez trud wędrujemy do gwiazd.
    Nie tylko słowa i muzyka niosły na apelu przesłanie Świąt Wielkanocnych. Także dekoracja, na którą złożyły się: piękny, duży, brązowy krzyż, rozkwitające i zielone gałęzie przystrojone symbolami wielkanocnymi oraz napis, dopełniała całości.
    Dziękujemy wszystkim występującym: uczniom klas I - III - za recytację, przedstawicielowi klasy VI - za przytoczenie słów z Ewangelii, klasie V - za piękny śpiew, a Przewodniczącej Samorządu Szkolnego - za życzenia wielkanocne. Nasze podziękowanie składamy też na ręce Księdza Proboszcza, który przypomniał nam o istocie zbliżających się Świąt i dodał ważne s

• 26 marca br. klasa III wybrała się z wizytą do mieszkańców Domu Opieki "Ostoja" w Łubinie Kościelnym. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane kartki świąteczne życząc wszystkim pracownikom i pensjonariuszom placówki niesłabnącej nadziei oraz pełni zdrowia.

• Wzorem roku ubiegłego przedszkolaki z naszej szkoły przyłączyły się do akcji ,,Udekorujmy razem park na Wielkanoc". Tym razem oprócz dzieci z zerówki w produkcję świątecznych dekoracji zaangażowały się również dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Jajka oraz zajączki wielkanocne już niedługo upiększą bielski park. Pozdrawiamy organizatorów akcji Bielskiebabeczki. pl

• W dniu 22 marca br. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjom przewodniczył dr hab. Tadeusz Syczewski – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Na godzinę 10.00 uczniowie klas I – VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się do pobliskiego kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Łubnie Kościelnym, aby początkowo uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, a następnie we Mszy świętej rekolekcyjnej. Uczniowie aktywnie brali udział w nabożeństwie, czytając rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej oraz włączając się w śpiewy. Po powrocie z kościoła wszyscy uczniowie, nauczyciele i wychowawcy klas spotkali się w sali gimnastycznej, aby ponownie spotkać się z księdzem rekolekcjonistą i wysłuchać nauki skierowanej do wszystkich zgromadzonych. Była to też okazja do zadawania pytań przez uczniów dotyczących życia i nauki w seminarium. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni religijnych wykonywanych przy akompaniamencie gitarowym katechety Andrzej Porowskiego.

• 22 marca 2024 r. klasa VIII wyjeżdżała na dzień otwarty do Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim. Na początku na auli odbyło się spotkanie z Dyrektorem szkoły, gdzie ogólnie zostały zaprezentowane poszczególne kierunki kształcenia oraz zasady rekrutacji na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie przystąpili do zwiedzania szkoły. Zaprezentowano nowe pracownie zawodowe, nakreślono im tamtejsze szkolne realia. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Po zakończonym oprowadzaniu na naszych uczniów czekała niespodzianka – prezentacja wirtualnej strzelnicy, która od niedawna jest w szkole. Miejmy nadzieję, że ten wyjazd nieco naświetlił przyszłym absolwentom naszej szkoły wybór nowej drogi kształcenia.

• 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia, który jest dużym powodem do radości oraz świętowania.
    W naszej szkole rozpoczęliśmy obchody tego święta o godzinie 11.00 od zebrania wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych na sali gimnastycznej. Pani Halina Zinkiewicz powitała zebranych i przedstawiła program dnia. Na początku przez pierwszą godzinę klasy robiły plakaty z napisem WIOSNA zdobiąc je wiosennymi rysunkami kwiatów, motyli, czy bocianów. O godzinie 12.15 wszystkie dzieci i nauczyciele wrócili na salę gimnastyczną by posłuchać pięknego, wiosennego koncertu młodszych klas. O godzinie 13.10 cała szkoła, w barwnym korowodzie przeszła przez wieś do pobliskiej rzeczki, by zgodnie z tradycją utopić w niej Marzannę i położyć kres zimie. Na zakończenie dnia dzieci rozgrywały turnieje w różnych konkurencjach sportowych. Uroczyście pożegnaliśmy zimę z nadzieją, że długo do nas nie wróci.